Zuzana Víznarová

Vinyasa flow jóga

Zuzana Víznarová

Vinyasa flow jóga

O vystupujícím

K józe jsem se dostala přibližně v roce 1998 a zpočátku jsem ji vnímala především jako rehabilitační cvičení, které mi pomohlo odstranit bolesti zad. Dlouhé roky jsem si tak úspěšně řešila problémy způsobené skoliozou a scheuermannova nemocí. Jak šel čas, jsem si však stále více uvědomovala pozitivní účinky jógy nejen na mé tělo, ale i v duševní a citové rovině. 

Později jsem se seznámila s power jógou a natolik mě nadchla, že jsem ji zařadila do své denní praxe. Začala jsem se více zajímat o dynamické styly jógy a účastnit se různých jógových akcí, festivalů, seminářů a workshopů. Omezené možnosti navštěvovat hodiny power jógy v Přerově mě dovedly na myšlenku získat osvědčení na power jógu a začíst vést vlastní lekce, kde bych nabídla zájemcům možnost seznámit se s power jógou a podělit se o své zkušenosti a lásku k józe, tehdy především ásanové praxi. Absolvovala jsem proto kurz Body and mind se zaměřením na power jógu. Řízením osudu jsem se však záhy dostatla až do Pranava centra v Ostravě, kde jsem pod vedením Lenky Knag měla to štěstí poznat Jivamukti jógu a rozšířila si svou kvalifikaci i na Vinyasa jógu. Toto plynulé, dynamické a celistvé cvičení se stalo mou vášní a zároveň mě plně otevřelo cestu k objevování filozofie jógy. 

V současné době se věnuji též partnerské józe a acro yoze, která umožňuje sdílet jogu s někým blízkým, ať už partnerem, kamarádem nebo rodičem. Učí důvěře v druhého, vzájemné komunikaci a sdílení, je o rovnováze mezi přijímáním a dáváním, schopnosti uvolnit se a odevzdat, o jednotě s druhým, o podpoře a respektu. Právě díky spolupráci s partnerem dochází k hlubšímu protažení a posílení vašeho těla a vede k lepšímu uvědomění a prožití jógových pozic. Někdy spolupráce s druhým přinese lehkost do složité pozice, jinde naopak objevíme nové výzvy.

Jóga mi pomohla nejen otevřít se reakcím vlastního těla a zlepšit vztah k sobě samotné, ale i utišit své emoce, naučit se koncentrovat a najít důvěru ve svou intuici a odvahu ke změnám. Jóga je nádherná cesta na celý život.

Popis Zuzaniny lekce: Měsíční sestava – Chandra Krama – zaměření na kyčle

Jemná a pomalá flow vinyasa Chandra Krama na motivy měsíční sekvence podle Matthew Sweeneyho je vhodná pro začátečníky i pokročilejší jógíny v každém věku. Ačkoliv byla původně určena k praxi při úplňku a novoluní, lze ji využít kdykoliv jako terapeutickou alternativu k praxi ashtanga vinyasa jógy či jiným typům dynamických forem jógy. Sekvence je zaměřená na uvolnění kyčlí, třísel, spodních zad a posílení břišních svalů. Pomalu plynoucí nádherně  vyvážená sestava příjemně protáhne Vaše tělo a zkldiní Vaši mysl.

Vystoupení na festivalu

Petr Ševčík a Zuzana Víznarová

12 června 2016
11:00 - 12:30
Malý sál

Zuzana Víznarová

12 června 2016
13:30 - 15:00
Ašrám