Petra Šlechtická

Restorativní jóga

Petra Šlechtická

Restorativní jóga

O vystupujícím

Jak ve vlastní praxi, tak při lekcích sdílených s ostatními, Petru provází nekonečná zvědavost a laskavost poznání. Inspirací jednotlivých lekcí je pro ni vše kolem, co zachytí svými smysly. Zkoumání prostoru pro pohyb, spolu s vnímáním jedinečnosti nádechu a výdechu, naplňuje její představu přítomného prožití. Lekce ráda doplňuje hudbou různých žánrů, která nechá splynout dech, pohyb a emoce a také čtením poezie či pasáží z různých textů.

Osobností, která Petru nejvíce inspiruje a má vliv na její praxi, učení a duchovní růst je Donna Farhi. Společné setkání s Donnou a čas strávený na jejím intenzivním kurzu pro učitele (2010) a jejích lekcích je pro ni stálým pramenem inspirace pro objevování a poznávání nejen jógy, ale i sebe samotné. Zkušenosti a praxi dále prohlubuje studiem a prací s Lucií Königovou, které vděčí za hlubší poznání jógy nejen jako krásného vědomého plynutí v pozicích. Lucie ji svými myšlenkami, inspirací a sdílením své hluboké praxe, provází od počátku její jógové cesty.

Chuť sdílet nejen jógovou zkušenost, ale zároveň otevřít tento svět ostatním ji přivedla k vytvoření prvního portálu o józe (2009) – www.yogapoint.cz

Popis Petřiny lekce:

Restorativní Jóga – uvolněná mysl je kreativní mysl

Dopřejte vašemu tělu a mysli více prostoru, klidu a síly na lekci restorativní jógy.

Kouzlo restorativní jógy je v tom, že při jejím praktikování nedochází k práci velkých svalů. Míváme pocit, že na zvýšení flexibility musíme „pracovat“, ale často lze dosáhnout otevření míst, která vnímáme jako zablokovaná, jemností a relaxaci lépe, než prostřednictvím aktivního cvičení ásan.

Během sekvencí restorativní jógy se protahujete, ale zároveň při protažení plně relaxujete a tím postupně uvolňujete napětí. Používáme jógové pomůcky jako je bolster, bločky a deky, kterými se v pozicích vypodložíme a setrváme zde třeba i několik minut.

Tělo a mysl relaxují, doslova se zjemňují, a tím v sobě otevíráme širý prostor, lehkost a záři.

Čím nám restorativní jóga prospívá?

  • Zvyšuje flexibilitu
  • Hluboce uvolňuje tělo
  • Uklidňuje mysl
  • Zvyšuje schopnost uzdravení se a rovnováhy
  • Zklidňuje nervový systém
  • Posiluje imunitní systém
  • Rozvíjí schopnosti soucitu a porozumění vůči ostatním a sobě – Zlepšuje náladu

Vystoupení na festivalu

Petra Šlechtická

11 června 2016
15:30 - 17:00
Ašrám