Petr Ševčík a Zuzana Víznarová

Shiva & Shakti dance

Petr Ševčík a Zuzana Víznarová

Shiva & Shakti dance

O vystupujícím

Petr Ševčík

Ashtanga Vinyasa jóga, která je základem mé praxe, patří mezi dynamické styly jógy, která klade důraz na plynulé přechody mezi pozicemi, specifický dech a koncentraci na přítomný okamžik. V Ashtangových sériích cvičení plyne v rytmu dechu v přesně stanoveném pořadí jógových asán. Cvičení jógy tímto způsobem rozvíjí pružnost i sílu, efektivně trénuje a zlepšuje fyzickou i psychickou kondici a při pravidelné praxi v konečném důsledku vede k ozdravění a pročištění těla i k uvolnění mysli.

Zuzana Víznarová

V současné době se věnuji partnerské józe a acro yoze, která umožňuje sdílet jogu s někým blízkým, ať už partnerem, kamarádem nebo rodičem. Učí důvěře v druhého, vzájemné komunikaci a sdílení, je o rovnováze mezi přijímáním a dáváním, schopnosti uvolnit se a odevzdat, o jednotě s druhým, o podpoře a respektu. Právě díky spolupráci s partnerem dochází k hlubšímu protažení a posílení vašeho těla a vede k lepšímu uvědomění a prožití jógových pozic. Někdy spolupráce s druhým přinese lehkost do složité pozice, jinde naopak objevíme nové výzvy.

O Petrové a Zuzaniné lekci:

Relaxační a meditační lekce s intuitivním pohybem, Shiva a Shakti dance. Rozvíjení pozornosti a porozumění tělu a prožitku intuitivního pohybu.

Shiva  a Shakti dance je jógou „tance“, která probouzí různé oblasti našeho bytí – fyzickou, duševní i emociolnální a pomáhá rozvíjet porozumění našemu tělu i mysli.  Propojujeme jógové asány s intuitivním pohybem, kdy pomalým a rytmicky rozhýbáváním těla rozvíjíme meditaci ve svobodném pohybu a tak se jemně otevíráme naši životní energii. Nechte tělo i mysl uvolnit a splynout v proudu shiva a shakti dance, který Vám pomůže nejen uvolnit vaše klouby a svaly, ale postupně otevře i Vaši mysl a dovolí Vám plně procítit své emoce. Ponoříme se do plné přítomnosti a bez starostí a myšlenek rozproudíme život a pohyb v nás.

Vystoupení na festivalu

Petr Ševčík a Zuzana Víznarová

12 června 2016
11:00 - 12:30
Malý sál