OM Chanting – Jiří Vorlíček

OM Chanting – Jiří Vorlíček

O vystupujícím

Jiří Vorlíček

Jóga je součástí mého každodenního života již 16 let. Vnímání jógy mi zcela změnilo setkání s mým satguruem Šrí Svámím Vishvanandou, který je žákem Mahavatára Babajiho. Jeho cílem je pomoci lidem najít a realizovat nejvyšší, neomezenou, bezpodmínečnou Božskou lásku. Jeho hnutí Bhakti Margy šíří po celém světě řadu technik a činností, které pomáhají otevírat lidská srdce.

Jako oblastní koordinátor Bhakti Margy pro jižní Moravu se snažím tyto techniky předávat dál. Patří mezi ně Atma Kriya (zmiňovaná jako krija jóga v knize Životopis jogína), džapa (mantry), puja (obřad uctívání božství), ikonografie a především OM Chanting.

OM Chanting

OM Chanting je prastará technika skupinového léčení, kterou lidem znovu přinesl Mahávatár Babaji, Guru Šrí Svámího Vishwanandy, aby pomohl obnovit rovnováhu a jednotu v lidech a ve světě. Podstatou stvoření jsou zvuk a vibrace. ÓM je prvotní zvuk, který vytváří celý vesmír a prostupuje ho. Patří celému lidstvu bez ohledu na národnost, etnickou příslušnost nebo náboženské vyznání. OM Chanting léčí okolí míst, kde probíhají skupinové kruhy a tím z kolektivního hlediska významně prospívá Matce Zemi. Na osobní úrovni OM Chanting harmonizuje naši fyzickou, psychickou, emocionální a duchovní stránku. OM Chanting přináší do života více radosti.

Historie OMC se datuje tisíce let zpět do dávných časů, kdy bylo lidstvo více propojeno s vyšší moudrostí a žilo v harmonii s univerzem. OMC existoval ještě před tím, než dal Pán Dhanvantari světu Ayurvedu. Rišiové (starověcí mudrci a písaři Véd) té doby využívali silnou prvotní vibraci zvuku OM, aby přinášeli harmonii svým bližním a také vibraci OM vnášeli do všech druhů nerovnováhy v lidech i přírodě. Tento způsob pomoci a podpory byl zapomenut po tisíce let.

OM Chanting podporuje všechny roviny lidského bytí (fyzickou, emocionální, mentální i duchovní), všechny živé tvory, planetu, prostředí i životní situace.  

  • Očišťuje a transformuje negativní energii v energii pozitivní.
  • Zklidňuje roztěkanou mysl a emoce, přináší stav klidu a rovnováhy.
  • Odstraňuje strach.
  • Podporuje těhotenství a rekonvalescenci.
  • Vytváří silnou harmonizující a podpůrnou vibraci, která může napomoci procesu regenerace fyzického těla.
  • Pozvedá vědomí.
  • Rozvíjí lásku a bhakti (oddanost).
  • Umožňuje prožití mystických zvuků
  • Poskytuje ostatním podporu na dálku.
  • Pomáhá zesnulým.

Vystoupení na festivalu

OM Chanting – Jiří Vorlíček

12 června 2016
9:00 - 10:30
Malý sál