Alice Koudelková

Restorativní jóga

Alice Koudelková

Restorativní jóga

O vystupujícím

Jóga je nezbytnou součástí mého života. Díky ní jsem se naučila žít svobodněji, opravdověji vnímat a radovat se. Tyto zkušenosti postupně narůstaly, až vznikla potřeba je předat dál. V roce 2014 jsem si splnila dlouhodobý sen a absolvovala jsem lektorský kurz jógy v indické Rishikeshi.

Specializuji se na klasickou hatha jógu. Mé lekce se běžně skládají z dechových cvičení/pranajámy, jednotlivých pozic/asán a závěrečné relaxace. Ráda své lekce přizpůsobím podle požadavků klientů a lekci. Mohu připravit lekce na posílení/uvolnění jednotlivých částí těla, podle orgánových hodin, nebo i na podporu jednotlivých čaker apod.

Svou lektorskou praxi jsem zahájila na Novém Zélandu v roce 2014, kde jsem vyučovala 6 měsíců lekce jógy pro začátečníky a individuální kurz pro pokročilé studenty.

Věřím, že Vám přinesu inspirativní lekce, plné relaxace a uklidnění. Těším se na vás :-)

Popis Alicčiné lekce:

Všechno v životě se pohybuje v cyklech stejně jako ženské tělo. Jste někdy plná energie a jindy se vám nechce vylézt z pod peřiny? Někdy byste se celá rozdala a jindy nechcete nikoho vidět? Věřte, že nejste jediná.

Ženské tělo je cyklické a naše energie a nálady se mění. Co s tím? Cyklická jóga pomáhá poznávat své tělo, 4 fáze ženy, 4 různé cykly. Menstruace, předmenstruační syndrom, výkyvy nálad, práce s naší energií – témata, o kterých jsme si měly povídat už mnohem dříve. Kurz je inspirován knihou Mirandy Gray Cyklická žena.

Během workshopu se dozvíte, jak funguje ženské tělo podle cyklů. A řeknete si: „Proč jsem tohle nevěděla už dřív?“ Vyzkoušíte si jógové pozice, které zmírňují bolestivou menstruaci. Čeká vás harmonizující dechové cvičení i uvolňující relaxace. Cyklická jóga je zaměřená na náš měnící se cyklus. Zažijete jógovou sestavu pečlivě sestavenou pro naše ženské tělo a jednotlivé archetypy v nás – Pannu, Matku, Bohyni a Vědmu. Nalaďte se na své tělo, probuďte v sobě všechny své podoby a využijte jejich potenciál. Naučte se pracovat se svými náladami, energií a hýčkejte svou ženskost.

Vystoupení na festivalu

Alice Koudelková

11 června 2016
13:45 - 15:15
Ašrám