Marty Eder (Berlín)

Jivamukti jóga
29
Duben

Rozhovor s Martyna Eder

Martyna Eder k nám přijíždí z Berlína. Tam učí v Jivamukti Yoga school, je modelkou, má ráda, to co dělá a co ji živí. Učí nejen v Německu, ale na různých místech světa.

Berlín – Brno je ideální kombinace a spojení dvou měst, tak jako hudba a jóga. Na Marty, jak se jí mezi přáteli říká, se těšíme a Vy si můžete zatím přečíst pár zajímavostí o ní a od ní. Udělali jsme pro Vás s Marty rozhovor.

WF: Náš festival je kombinace hudby a jógy. Berlín je známý tím, že je trend setter v hudbě. Má hudba speciální místo ve tvém životě? Máš oblíbenou kapelu nebo zpěváka? Chodíš ráda na koncerty?

M: Ano, myslím, že Berlín je mekou elektronické hudby a světově známý svými divokým párty. Já vlastně ráda poslouchám elektro, ale divoké párty jsou skoro neexistující v mém nynějším životě, to musím přiznat. A to i přesto, že bydlím jen několik metrů od Berghainu:) (pozn. red. jeden z vyhlášených berlínských klubů)

Hudba je důležitou součástí Jivamukti Jógy, učíme s hudbou a také hodně zpíváme mantry. Hudba – Nada Jóga – vytváří unii a dokáže nás “naladit” na naši podstatu a vyzvednout nás z našich myslících myslí.

WP: Teď už víme, že k nám přijíždíš ze Školy Jivamukti Jógy v Berlíně. Proč jsi si vybrala tuto metodu? A také už víme, že je hudba velkou součástí Jivamukti praxe. Můžeš nám prozradit, jakou hudbu ráda na lekcích pouštíš? Mohla by jsi s námi sdílet jeden ze Tvých playlistů?

M: Zvolila jsem tuto metodu, protože naši učitelé David Life a Sharon Gannon jsou radikální aktivisté za zvířecí práva a za životní prostředí. Praxe Ahimsa, praxe nenásilí, je vždy na prvním místě a nejdůležitějším faktorem všech spirituálních praxí. To je to, co oni reprezentují a já si přeji to stejné.

Ale jistě, ráda se podělím o jeden z mých playlistů :)

WP: Na festivalu povedeš dvě lekce. Můžeš nám něco o nich prozradit, na co se mohou praktikující těšit? Co by jsi jim ráda předala?

M: Při lekcích Jivamukti se skoro vždycky zapotíte a lekce bývají intenzivní – ale také zábavné. :-) No, a zbytek bude pro Vás ode mne překvapením.

WP: Když by jsi neučila jógu, co by jsi místo toho dělala? Věnovala by jsi se pouze kariéře modelky?

M: Už si nedovedu představit, že bych dělala něco jiného, a vypadá to tak, že už asi nic jiného dělat nebudu :)

WP: Ok, a jak jsi jógu objevila? A nebo to bylo naopak?

M: “To co hledáš, hledá Tebe.”

WP: Ovlivnila jóga Tvůj život? A pokud ano, jak?

M: Jasně, že ano. Jóga Vám zničí život :) Začnete vstávat nesmyslně brzy, už nebudete schopni jíst žádný hnusy, nebudete schopni sledovat žádný nesmyslnosti v televizi a budete ve vážným nebezpečí, že se z Vás stane lepší člověk :)

WP: Budeš v Brně několik dnů, je tady něco, co by jsi opravdu ráda věděla o našem městě? A máš oblíbené místo v Berlíně?

M: Doufám, že potkám několik milých lidí, kteří by mi město tak trochu ukázali, je to vždy lepší seznámit se s místními průvodci a znalci města.

Pro mě je oblíbeným místem v Berlíně Škola Jivamukti Jógy, můj druhý (a možná i první) domov :)

WP: A poslední otázka…. prozradila by jsi něco o sobě pro ty, kteří plánují na festival a Tvoje lekce přijít?

M: No, věřím v to, že míň je někdy víc – a moc se těším, že vás poznám všechny osobně :)

Martyna Eder povede dvě lekce v hlavním sále, jednu v sobotu a druhou v neděli. Více v sekci Program.

My se na Martynu také moc těšíme!

Leave a Reply